گاز هوا

گاز هوا

شرکت تولیدی مهندسی بالن گاز آسیا به عنوان بزرگترین واردکننده انواع سیلندر و گازهای خالص و تجهیزات جوش و برش، توانایی ارائه انواع کپسول های گاز هوا در حجم ۴۰ لیتری و ۵۰ لیتری و … با گرید … (درجه خلوص…..) را دارا می باشد.

گاز هوا:

هوای اطراف ما ترکیبی از چندین نوع گاز است. گاز هوا بطور عمده مخلوطی از نیتروژن، اکسیژن و مقدار کمتری بخار آب، آرگون و دی اکسید کربن و مقدار بسیار کمتری از گازهای دیگر از جمله گازهای نجیب می باشد. مقدار آب موجود در هوا بسیار بسته به محل سکونت، دما و زمان متفاوت است بطوریکه در دشت ها و در دماهای پایین، محتوای بخار آب موجود در هوا می تواند حجمی کمتر از ۱% و در مناطق مرطوب مقدار بخار آب به بیش از ۶% می رسد. گاز هوا با استفاده از تقطیر جز به جز هوای مایع جدا می شود .در هنگام استفاده از گاز هوا و هوای مایع و فشرده به طریق تقطیر ابتدا بخار آب و دی اکسید کربن را جدا می کنند زیرا این مواد وقتی سرد می شوند، سفت می شوند و لوله های کارخانه مایع سازی، هوا را مسدود می کنند. نیتروژن از هوای مایع بدست آمده توسط تقطیر از هوا بدست می آید. اما هوای خشک فاقد دی اکسید کربن و تا ۲۰۰ اتمسفر فشرده می شود.

مشخصات فنی:

گاز هوا ترکیبی از گازها است که جو نامیده می شود و با ترکیبی از نیتروژن، اکسیژن، آرگون، دی اکسید کربن، بخار آب و مقدار کمتری از گازهای نجیب تشکیل شده است. گاز هوا، گازی بی رنگ، بی بو، غیر آتشزا و لازمه حیات است. کپسول گاز هوا با مقدار درصد اکسیژن بالا، غیر قایل اشتعال  و باعث تسریع در فرآیند سوختن می شود.

اطلاعات کاملتر گاز هوا در جدول مشخصات فنی می باشد.

گاز هوا ۵.۵نوع گاز 
۹۹.۹۹۹۵خلوص %
CO  ≤۰.۲
CO2  ≤۰.۲
OTHER HALOCARBONS  ≤۰.۲
H2O  ≤۱۰۰۰
ناخالصی ppm
دارد.گواهینامه آنالیز 
۵۰ لیترحجم سیلندر 
۱۶۵ بارفشار کاری 
مشخصات فنی
نقطه جوش
AIRنشان شیمیایی

موارد مصرف:

گاز هوا یا همان هوای فشرده، موارد مصرف زیاد و گوناکونی دارد. از گاز هوا برای تنفس، برای تسریع در فرآیند سوختن، در برشکاری ها، همچنین بعنوان یک گاز تعادل در بسیاری از مخلوط کالیبراسیون استفاده می شود. از هوای فشرده بعنوان یک اکسیدایزور برای آشکارسازهای یونیزاسیون شعله در آزمایشگاهها استفاده می شود. استفاده های کاربردی دیگر از گاز هوا شامل مخلوط پزشکی و هسته ای می باشد. هوای محیط همچنین می تواند بطور منظم برای انواع برنامه های کاربردی که در آن خلوص بالا نیاز نیست فشرده  شود. شعله گاز هوا بهمراه سوخت مناسب برای لحیم کاری استفاده می شود. هوای فشرده همچنین برای دریل، برش پلاسما و فرآیندهای متالوژیکی مانند ریخته گری و انفجار کوره استفاده می شود. از دیگر موارد مصرف گاز هوا در تجهیزات دوار صنعتی، در نیروی محرکه خودرو، سیستم های ترمز راه آهن، سیستم ترمز وسایل نقلیه جاده، غواصی، در تنفس، در اسلحه های بادی، در تجهیزات سلاح ساچمه ای، در تجهیزات پینت بال، تمییز کردن گرد و غبار در فضاهای کوچک استفاده می شود.

نکات ایمنی:

کپسول گاز هوا، غیر قابل اشتعال، باعث تسریع در فرآیند سوختن می باشد. برای استفاده از سیلندر گاز هوا حتما بایستی از تجهیزات تقلیل فشار استفاده شود و بعد از استفاده شیر بایستی سریعا بسته شود و هر بار پس از خالی شدن کپسول ممکن است در صورت تجزیه هوای فشرده مقداری نیتروژن اکساید در آن وجود داشته باشد. همچنین محیطی که در آن سیلندر گاز هوا قرار دارد بایستی دارای تهویه مناسب و بدور از هر گونه آلودگی باشد.