مخزن کرایوژنیک (دوئر)

مخزن کرایوژنیک (دوئر)

شرکت تولیدی مهندسی بالن گاز آسیا به عنوان بزرگترین واردکننده انواع سیلندر، گازهای خالص و تجهیزات جوش و برش، توانایی ارائه انواع مخزن کرایوژنیک  در حجم های متفاوت ۱۷۵ لیتر،  197 لیتر، ۲۱۶ لیتر را دارا می باشد.

مخزن کرایوژنیک  (دوئر):

مخزن کرایوژنیک (دوئر) با استفاده از چند لایه عایق برای ذخیره سازی و حمل و نقل نیتروژن مایع استفاده می شود، همچنین مخزن کرایوژنیک (دوئر)  برای گازهای اکسیژن مایع، آرگون مایع، کربن دی اکسید مایع و نیتروس اکساید استفاده می شود. فشار و انداره این مخازن استاندارد می باشد که مطابق با الزامات اقتصادی و مقدار مصرف ، تولید و توزیع می شود .

 مخزن کرایوژنیک (دوئر) از دو مخزن تشکیل شده است که مخزن اصلی درون یک پوسته خارجی قرار دارد ، که همان مخزن بیرونی می باشد و حد فاصل این دو مخزن ، از مواد های عایق مانند پرلیت تشکیل شده است که بر اساس روش غربال مولکولی عمل می کند .

 مخزن درونی و همچنین لوله های درونی مخزن ، از جنس استنلس استیل می باشد که این امر موجب تضمین مرغوبیت و کیفیت مایعات گازی می باشد که خود عامل مهمی در بالا نگه داشتن خلوص گازهاست در جاهایی که خلوص بسیار مهم می باشد، مانند صنایع الکتریکی ، غذایی و دارویی .

  این محصول ( مخزن کرایوژنیک (دوئر)) با استفاده از تکنیک های پیشرفته و فناوری روز دنیا که تحت سیستم کنترل کیفیت می باشد، ساخته می شود.

مشخصات فنی:

جنس مخزن کرایوژنیک (دوئر) از آلومینیوم می باشد که متضمن عمر طولانی و کیفیت بالای این محصول می باشد. این مخازن در گروه کپسول های جوش داده شده (welded)  قرار می گیرد که دارای چند لایه عایق خلاء برای نگهداری میعانات گازی می باشد.

موارد مصرف:

نیتروژن مایع برای فرآیندهای برودتی و سرمازایی و همچنین جهت ذخیره، نگهداری و انتقال فرآورده های غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجا که نیتروژن مایع دارای دمای بسیار پایین (۱۹۶-) می باشد، نگهداری و حمل و نقل آن ها در شرایط خاص انجام می گیرد. مخزن کرایوژنیک (دوئر)  با توجه به داشتن این شرایط خاص، برای نگهداری نیتروژن مایع استفاده می شود. همچنین مخزن کرایوژنیک (دوئر) در صنایع دیگر مانند صنایع الکتریکی و دارویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مخزن کرایوژنیک (دوئر)  بیشتر برای استفاده از اکسیژن مایع، نیتروژن مایع و LNG در دمای منفی ۱۵۰- تا ۲۰۰- درجه سلسیوس استقاده می شوند و در صنایع نفت و گاز، هوافضا، انرژی های نوین، احتراق، حفاری، بتون ریزی، عملیات حرارتی سرد، سلول های بنیادی، مواد غذایی و تامین اکسیژن بیمارستان ها کاربرد دارند.

نکات ایمنی:

مخزن کرایوژنیک (دوئر) را به هیچ عنوان در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

مخزن کرایوژنیک (دوئر)  را در موقعیت ثابت قرار دهید و از سقوط یا افتادن آن از ارتفاع جلوگیری کنید. بدنه مخزن کرایوژنیک (دوئر) را از اجسام برنده و تیز دور نگه دارید.

از وسیله حمل و نقل مناسب برای جابجایی مخزن کرایوژنیک (دوئر)  استفاده نمایید.

در استفاده از مخزن کرایوژنیک (دوئر) از تجهیزات (گیج , مانومتر , شیر و اتصالات مخزن) دارای استاندارد مناسب استفاده کنید.