گاز اکسیژن

گاز اکسیژن

شرکت تولیدی مهندسی بالن گاز آسیا به عنوان بزرگترین واردکننده انواع سیلندر، گازهای خالص و تجهیزات جوش و برش، توانایی ارائه انواع سیلندرهای گاز اکسیژن O2 در حجم های متفاوت ۴۰ لیتر و ۵۰ لیتری و … با گرید ۵ ( درجه خلوص% ۹۹.۹۹۹) را دارا می باشد.

گاز اکسیژن:

گاز اکسیژن ۲۱% از حجم اتمسفر را شامل می شود که فراوانترین عنصر موجود در کره زمین نیز محسوب می شود. در جدول تناوبی عناصر شیمیایی گاز اکسیژن را با نماد O2 و عدد اتمی ۸  نشان می دهیم. گاز اکسیژن O2 یکی از پرکاربردترین گازها در مصارف صنعتی و پزشکی می باشد.

مشخصات فنی:

گاز اکسیژن O2 دارای گریدهای (درجه خلوص) متفاوت است که با توجه به کاربرد آن تعیین می شود. گاز اکسیژن را از گرید ۲ (درجه خلوص ۹۹%)  تا گرید ۶ (درجه خلوص ۹۹.۹۹۹۹%) برای کاربردهای گوناگون استفاده می کنند. گاز اکسیژن از نظر ظاهری کاملا بی رنگ، بی بو و بی مزه می باشد و قابلیت اشتعال زایی دارد.

اطلاعات کاملتر گاز اکسیژن O2 در جدول مشخصات فنی می باشد.

گاز اکسیژن ۵نوع گاز 
۹۹.۹۹۹خلوص %
H2  ≤۰.۵
N2  ≤۵
CH4  ≤۰.۵
CO2  ≤۰.۵
H2O  ≤۲
Ar  ≤۲
ناخالصی ppm
دارد.گواهینامه آنالیز
۵۰ لیترحجم سیلندر 
۱۵ بارفشار کاری
گاز فشرده – اکسایندهمشخصات فنی 
– ۱۸۳   °Cنقطه جوش
O2نشان شیمیایی

موارد مصرف: 
   طیف کاربردی گاز اکسیژن O2 زیاد است. علاوه بر استفاده از آن به عنوان گاز تنفسی در صنعت بهداشت و درمان، کاربردهای دیگر گاز اکسیژن O2 در صنایع غذایی، صنایع خودرو سازی و تجهیزات حمل و نقل، صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی، متالوژی، جوشکاری و تولید فلزات و بسیاری صنایع کوچک دیگر می باشد که با توجه به درجه خلوص آن کاربرد آن تعیین می شود.
نکات ایمنی:
گاز اکسیژن O2 به تنهایی گاز سوختنی نیست و برای تسریع احتراق استفاده می شود ولی با این وجود با نکات ایمنی لازم را در مورد این گاز رعایت کرد. 
گاز اکسیژن O2 خالص برای تنفس خطرناک است و در صورت مجاورت طولانی با گاز اکسیژن خالص احتمال آسیب به ریه، سیستم عصبی، چشم و پوست وجود دارد.